بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)

افزودن به لیست علاقه مندی ها
بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)
اطلاعات تماس 021-22222041-5
021-22266846-9
http://www.aac-hospital.com/

توضیحات

بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) که ساختمان آن بوسیله نیکوکاری بنام مهندس کامرانی در زمینی بمساحت ۵۱۳۰ مترمربع و زیر بنای ۸۵۰۰ متر مربع احداث شد و توسط بنیاد نیکوکاری در سال ۱۳۴۳ با نام بیمارستان شهر آزاد راه اندازی گردید.

در آن سالها با مدیریت سرکار نیّره شیوا که مدیری توانمند بود اداره و با جذب نیکوکاران، هزینه های آن تأمین می گردید. با جذب پزشکانی فرهیخته همچون دکتر احمد مشعوف فوق تخصص نفرولوژی کودکان، دکتر شکر الله یوسفی پاتولوژیست، دکتر عباس خالصی جراح کودکان، دکتر هادی سماعی فوق تخصص نوزادان و دکتر پروانۀ وثوق متخصص خون و انکولوژی کودکان در زمان کوتاه رشد علمی قابل توجهی پیدا کرد.

از سال ۱۳۵۱ با پذیرش دستیار کودکان، این مراکز بعنوان یکی از مرکز تربیت متخصصین کودکان شناخته شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیمارستان ابتدا به صمد بهرنگی و پس از مدتی به حضرت علی اصغر(ع) تغییر نام داد و تحت پوشش سازمان منطقه ای بهداری استان تهران بصورت یک بیمارستان دولتی فعالیت خود را ادامه داد. در این سال ها بیمارستان توسط دکتر شکر الله یوسفی و سپس دکتر امان الله احسانی متخصص کودکان اداره شد. در سال ۱۳۶۵ با تشکیل دانشگاه های علوم پزشکی، این مرکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار گرفت.

جزئیات خاص

-- نوع مرکز تشخیص و درمان بیمارستان کودکان و اطفال

موقعیت مکانی


خیابان شهید دستگردی (ظفر)، بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر